کاربری
کاربر گرامی به انجمن تخصصی طوطی برزیلی( کوتوله) خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 55

موضوع: شناخت اوليه و نگهداري طوطي برزيلي lovebirds

1. Top | #21

شماره عضویت
    145
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 420 بار در 141 ارسال
    نوشته اصلی توسط navid lord نمایش پست اصلی
    اگه پیدا کردم تو نت عکسشونو میزارم حتما
    مر30 منتظریم

2 کاربر مقابل از جاسم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

admin (04-24-2012), bashar (04-22-2012)

2. Top | #22

شماره عضویت
    8
    عنوان کاربر
    مترجم سایت
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر ها
    621
    تشکر شده 761 بار در 156 ارسال

چیدن نوک لاوبرد

دوستان من درباره چیدن نوک امیرهوشنگم با یه تجربه خیلی دلخراش که البته خوشبختانه به خیر گذشت روبرو شدم برا همینم اونو با شما هم در میون میزارم که به امید خدا شما با این مساله روبرو نشید.
    ماجرا از این قرار بود که نوک امیر هوشنگم خیلی خیلی بلند شده بود و تا حدی هم از فرم حلالی خودش در اومده بود و من هم سعی داشتم با استفاده از کف دریا و ... (راهکارای طبیعی) این مساله رو رفع کنم. تا اینکه متوجه شدم بخاطر بلندی زیاد سر نوکش کمی شکسته شده. برای همینم بعد از کمی جستجو در اینترنت و ... اقدام به چیدن نوکش با ناخنگیر کردم... در ضمن قبل از اینکه نوکش رو کوتاه کنم سعی کردم کاملا با آناتومی نوک طوطی آشنا بشم ولی من این موضوع رو فراموش کرده بودم که نوک امیرهوشنگم به طور مادرزادی از نوک بقیه طوطی بزرگتره. خلاصه که بعد از کلی زحمت تونستم تو شرایط پایداری شروع به چیدن نوک بکنم که یهو از سر نوک این عزیز من خون اومد.... خیلی ناراحت شدم ولی خوشبختانه صدمه کم بود و طوریش نشد.
    نکته اخلاقی اینکه ...
    دوستان اگر یه وقتی لازم شد که نوک پرنده تون رو بچینید به دامپزشک مراجعه کنید.
    اگر مثل من به دامپزشک اعتماد ندارید حتما دقت کنید که از زیر نوک لاوبرد میتونید محدوده ای رو که توش خون هست رو ببینید ( همون جایی رو که من سرخوش بهش دقت نکردم.)
    حتما طی کوتاه کردن نوک وسایلتون استریل باشه.
    خیلی در کوتاه کردن وسواس به خرج ندید ... یه کم نوکش کوتاه بشه بسه.
    حتما حتما مواظب زبون پرنده باشید...
    سوم اینکه پرنده های چاق مثل امیر هوشنگ من دچار عارضه کبد چرب و مشکلات کبدی میشن که از عوارض اون میتونه بلندی بیش از حد نوکشون باشه... پس ورزش و سبزیجات و رژیم برای این پرنده ها فراموش نشه.
    ویرایش توسط nazanin p : 04-27-2012 در ساعت 07:26 PM

9 کاربر مقابل از nazanin p عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-02-2012), admin (04-27-2012), bashar (04-28-2012), bazarganbnd (04-27-2012), kian (05-02-2012), mahsa (05-19-2012), Mohammad (04-27-2012), navid lord (04-29-2012), shahab_ma (04-05-2013)

درست متر کن ! آدم ها هم قد خودشان هستند نه هم قد تصورات تو...

3. Top | #23

شماره عضویت
    145
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر ها
    0
    نوشته اصلی توسط nazanin p نمایش پست اصلی
    دوستان من درباره چیدن نوک امیرهوشنگم با یه تجربه خیلی دلخراش که البته خوشبختانه به خیر گذشت روبرو شدم برا همینم اونو با شما هم در میون میزارم که به امید خدا شما با این مساله روبرو نشید.
    ماجرا از این قرار بود که نوک امیر هوشنگم خیلی خیلی بلند شده بود و تا حدی هم از فرم حلالی خودش در اومده بود و من هم سعی داشتم با استفاده از کف دریا و ... (راهکارای طبیعی) این مساله رو رفع کنم. تا اینکه متوجه شدم بخاطر بلندی زیاد سر نوکش کمی شکسته شده. برای همینم بعد از کمی جستجو در اینترنت و ... اقدام به چیدن نوکش با ناخنگیر کردم... در ضمن قبل از اینکه نوکش رو کوتاه کنم سعی کردم کاملا با آناتومی نوک طوطی آشنا بشم ولی من این موضوع رو فراموش کرده بودم که نوک امیرهوشنگم به طور مادرزادی از نوک بقیه طوطی بزرگتره. خلاصه که بعد از کلی زحمت تونستم تو شرایط پایداری شروع به چیدن نوک بکنم که یهو از سر نوک این عزیز من خون اومد.... خیلی ناراحت شدم ولی خوشبختانه صدمه کم بود و طوریش نشد.
    نکته اخلاقی اینکه ...
    دوستان اگر یه وقتی لازم شد که نوک پرنده تون رو بچینید به دامپزشک مراجعه کنید.
    اگر مثل من به دامپزشک اعتماد ندارید حتما دقت کنید که از زیر نوک لاوبرد میتونید محدوده ای رو که توش خون هست رو ببینید ( همون جایی رو که من سرخوش بهش دقت نکردم.)
    حتما طی کوتاه کردن نوک وسایلتون استریل باشه.
    خیلی در کوتاه کردن وسواس به خرج ندید ... یه کم نوکش کوتاه بشه بسه.
    حتما حتما مواظب زبون پرنده باشید...
    سوم اینکه پرنده های چاق مثل امیر هوشنگ من دچار عارضه کبد چرب و مشکلات کبدی میشن که از عوارض اون میتونه بلندی بیش از حد نوکشون باشه... پس ورزش و سبزیجات و رژیم برای این پرنده ها فراموش نشه.
    اگه نوک بلند باشه چه اشکالی داره ؟

4 کاربر مقابل از جاسم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-02-2012), admin (05-03-2012), mahsa (05-19-2012), nazanin p (05-02-2012)

4. Top | #24

شماره عضویت
    8
    عنوان کاربر
    مترجم سایت
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر ها
    621
    تشکر شده 761 بار در 156 ارسال
    نوشته اصلی توسط جاسم نمایش پست اصلی
    اگه نوک بلند باشه چه اشکالی داره ؟
    من هم فک میکردم بلندی نوک خیلی مشکل نداره و البته تا حدی هم که خیلی خیلی بلند نشده باشه و فرم هلالی نوک حفظ شده باشه مسئله ای نداره ولی مسئله وقتی پیش میاد که بلندی بیش از حد موجب شکسته شدن نوک بشه. اون شکسته شدن میتونه مسئله ساز بشه.

6 کاربر مقابل از nazanin p عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-02-2012), admin (05-03-2012), kian (05-02-2012), mahsa (05-19-2012), Mohammad (05-02-2012), shahab_ma (04-05-2013)

درست متر کن ! آدم ها هم قد خودشان هستند نه هم قد تصورات تو...

5. Top | #25

شماره عضویت
    145
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر ها
    0
    خوب پس تا زمانی که ضروری نیست نباید این کارو کرد .
    راستی من یه کوتوله فلج دارم قبلا راجبش بحث کردم ولی به نتیجه نرسیدم.
    پاهاش تقریبا از کار افتاده

4 کاربر مقابل از جاسم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-02-2012), admin (05-03-2012), bashar (05-03-2012), nazanin p (05-03-2012)

6. Top | #26

شماره عضویت
    94
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر ها
    2,166
    تشکر شده 112 بار در 40 ارسال
    نوشته اصلی توسط جاسم نمایش پست اصلی
    خوب پس تا زمانی که ضروری نیست نباید این کارو کرد .
    راستی من یه کوتوله فلج دارم قبلا راجبش بحث کردم ولی به نتیجه نرسیدم.
    پاهاش تقریبا از کار افتاده

دوست عزیزم من این موردو درمورد فنچ تجربه کردم و دامپزشک گفت از لحاظ کلسیم تعمینش کن و منم مدتی تو آبش قرص جوشان کلسیم +d میریختم و خدارو شکر خوب شد و فهمیدم کمبود کلسیم داشته...

5 کاربر مقابل از bashar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-04-2012), admin (05-03-2012), Mohammad (05-04-2012), nazanin p (05-03-2012), shahab_ma (04-05-2013)

7. Top | #27

شماره عضویت
    145
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر ها
    0
    مر30 حتما امتحان میکنم

2 کاربر مقابل از جاسم عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-04-2012), admin (05-07-2012)

8. Top | #28

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    تشکر شده 1,354 بار در 334 ارسال
    این پست در مورد عکسهائی که دوستان برای تشخیص جنسیت می گذارند هست کمی توضیح می دهم ولی نمی خواهیم گمراه تر شوید
    بعضی از دوستان با یک عکس می خواهند که تعیین جنسیت کنند که کار سختی هست
    فقط یه مثال می زنم به این عکس ماده نگاه کنید حالت پا روی چوب

ولی در اصل این یک نر هست پس فاصله پاها ملاک خوبی نیست ، حتما خیلی چیزها رو باید در نظر گرفت یا چندین عکس از لاوبرد بفرستید چه در این سایت یا سایتهای دیگه
    در عکس پائین نر بودن فیشر مشخص هست پس در یک عکس ماده و در یک عکس نر هست

حالا به دو تا لوتینو نگاه می کنیم چون اینها 3 تا بودند و از جوجگی باهم بودند پس در سن پائین تشخیص واقعا سخت هست وقتی شما می بینید یک جفت مولد حتی 4 تا جوجه یا 5 تا گذاشته حتما باید همه را بخرید هم بهتره هم به مشکل دو تا نر یا ماده بر نمی خورید

خب الان اصلا نمیشه گفت در عکس بالا کدوم لوتینو نر هست یا ماده ولی خودم یک نشونه در پرنده گذاشتم که متوجه می شم

در عکس بالا هم ماده صورتی قرمز داره و نری که جلوی لانه نشسته به ماده هم شبیه است چون والدین اینها کاملا بالاعکس از نظر سرخی صورت بودند یعنی ماده صورتی پر رنگ تر از نر داشت پس شما وقتی یک جفت مولد ببینید می توانید به نژاد جوجه ها پی ببرید و کمک بگیرید برای تشخیص جنسیت
    اگر در جائی که بار لاوبرد وارد شده و تعداد زیاد هست در یک قفس می توانید خیلی چیزها رو ملاک قرار بدهید مثلا در لوتینو ها از کمرنگ پرنگی لوتینو می توانید تشخیص دهید فقط جوجه ها رو اشتباه نگیرید یا در مورد فیشرها از پشت دم کمرنگ و پرنگی هم می شود فهمید باز هم میگم وقتی بار از یک نژاد زیاد باشه می شه به این روشها انتخاب کنید در غیر این صورت نه چیزهای دیگه ای هم مد نظر بگیرید

9 کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-02-2012), bashar (05-21-2012), generall (05-20-2012), LOVE_BIRD (05-19-2012), mahsa (05-19-2012), Mohammad (05-18-2012), nazanin p (05-20-2012), shahab_ma (04-05-2013), teac (05-18-2012)

9. Top | #29

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    تشکر شده 1,354 بار در 334 ارسال
    نمی دانم امواج موبایل برای تخم جوجه ضرر دارد یا نه اما با فلش گوشی هم میشه تخمهای نطفه دار از بی نطفه یا خراب جدا کرد ، فقط با احتیاط چک کنید چون مطمئن بودم چند تا از تخمها خراب هست خواستم برای شما با عکس نشان بدهم
    شکل تخمهای خراب

3 کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-02-2012), nazanin p (05-27-2012), shahab_ma (04-05-2013)

10. Top | #30

شماره عضویت
    153
    عنوان کاربر
    کاربر اخراج شده
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر ها
    4
    تشکر شده 224 بار در 82 ارسال
    نوشته اصلی توسط سعید علیپور نمایش پست اصلی
    خیلی ممنون از نظرتون واقعا لطف کردید این همه انرژی به خاطر من صرف کردید بازم ممنونم اقا سام عزیز .اقا سام به من گفتن چون قفست بزرگ میتونی تا 4 جفت هم کنار هم نگهداری اون اسباب بازی هم از مغازه که گرفتم بهم گفت اروپاایه رنگاش ویتامین داره.سینی کفش هم فلزی کردم .متاسفانه نور به قفسم نمیرسه نمیدونم واسه این مشکلم چیکار باید بکنم.سام عزیز اون مرغ عشقا رو هم ورداشتم .2 تا لونه فردا اضافه میکنم واقعا استفاده کردم از نقطه نظراتتون باز هم ممنونم
    بله اندازه قفس واسه 4 جفت خوبه، اما الان تکثیر کننده های مجرب هر جفت رو توی یه قفس میزارن (این کار یه سری محاسن داره بی دلیل نیست، فهرست این دلایل رو عرض می کنم در آینده)
    اگر یه شبکه فلزی به زیر قفس اضافه کنی که به سینی دسترسی نداشته باشن خیلی عالیه.
    راستش من به شخصه به فروشنده جماعت اعتماد نمی کنم (چه بدمون بیاد چه نه، واقعیت اینه که دروغ تو بازار پرنده فروشی بیداد می کنه، نمی گم همه این جورین اما اکثریت قریب به اتفاق این جوریه روششون)
    و اگر جای شما بودم و 100% مطمئن به اسباب بازی نبودم ورش می داشتم.

(نیاز به این همه تشکر نیست، ما اینجا هستیم تا با هم دیگه از نگهداری، تربیت و تکثیر این طوطی فوق العاده زیبا لذت ببریم.
    اگر فرصتی میشه تا چیزی بگم، باور کنید خودم خیلی خوشحال میشم و خوشحالتر میشم اگر چیزی که می گم باعث بشه نتیجه مثبتی برای شما عاید بشه)

3 کاربر مقابل از sam عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.Ali (06-18-2012), admin (05-31-2012), shahab_ma (04-05-2013)

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین