کاربری
کاربر گرامی به انجمن تخصصی طوطی برزیلی( کوتوله) خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 174 از 186 نخستنخست ... 74124164172173174175176184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 1854

موضوع: تمامي مشكلات درباره طوطي برزيلي را مطرح كنيد

1. Top | #1731

شماره عضویت
    847
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال
    نوشته اصلی توسط مهدی 77 نمایش پست اصلی
    سلام
    حدود سه ماهه یک جفت طوطی برزیلی دارم دو تا دانخوری براشون گذاشتم و انواع تخم گیاهان را مخلوط درون آنها ریختم دور قفس تا ارتفاع سه سانت بالاتر از دانخوری را پارچه گرفتم ولی باز هم تا یکی دو متر اطراف قفس پوست و دانه می پاشند طوری که مجبور شدم آنها را از اتاق به سرسرا منتقل کنم
    کسی راه حلی نداره؟
    دانخوری با طراحی مناسب کسی اگه داره یک عکس بذاره
    سلام
    من تجربه دقیق رو کوتوله ندارم اما میدونم یک علت بیرون ریختن اضافات در قفس، ارتفاع کاور یا پوشش دور قفسه که شما رعایتش کردی اما علت اصلی
    ریختن پوسته و دونه و مسائل دیگه دور قفس بازیگوشی و بال و پر زدن خود پرندست که به علت فشار هوای ایجاد شده توسط بال ها یا حرکات سریع و جست و خیز پرنده است که باعث میشه دونه ها و پوسته ها و اشغال های کف قفس
    در هوا پراکنده شده و به اطراف منتقل بشن.
    استفاده از قفس برزرگتر و مناسب تر،ن خیلی پر و سر ریز نکردن جای دون ، استفاده از جای دون مناسب قفس طوطی سانان ،و تمیز کردن به موقع و تعویض زود و به هنگام کفی و زیر پای پرنده مشکل رو تا حد زیادی حل خواهد کرد.
    البته دوستان با تجربه تر قطعا نظرات بهتر و دقیق تر و کارشناسانه تری خواهند داد.
    البته اگر کسی در مورد سوال من در چند پست قبل تجربه کافی داشت لطفا من رو راهنمایی کنه.ممنون از دوستان گل

کاربر مقابل از yellow عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

babibab (05-08-2016)

2. Top | #1732

شماره عضویت
    855
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    18
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال .
    سلام من تازه یه جفت فیشر خریدم که صاحبش میگه مولد هستن و لونه پلاستیکی مرغ عشق واسشون گذاشته
    الان هر دوتا مرتب میرن تو لونه ایا میخوان تخم گذاری کنن چه ویتامینهایی براشون لازمه که بگیرم

3. Top | #1733

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    تشکر شده 1,354 بار در 334 ارسال
    نوشته اصلی توسط muda نمایش پست اصلی
    ببخشید با موبایل فرستادم اشتباه کردم دوبار اومد یکی از عکسام جا موندGuests can not see images in the messages. Please register in the forum by clicking here.
    جفت خوبی هستند و جوجه های قشنگی باید بدهند شما رطوبت درست کنید و ممکنه اینها ضعیف شده باشند ولی ظاهرشون که نشان کمبودی نداره می توانید از فندوق خام استفاده کنید و سیب هم استفاده کنید و ویتامین دی یا در افتاب زمان کمی در روز قرار بدهید از کلم و کاهو یا بادام خام و ویتامین ها رو در اب جوشیده سرد شده بدهید این کارها باید مداوم باشه نر شما سبز رنگ باید باشه اگه اشتباه نکنم ولی تعیین سن در این نوع نژاد مشکله

2 کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali123 (05-07-2016), babibab (05-08-2016)

اپلودسنتر سایت http://up.minitooti.ir

4. Top | #1734

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    نوشته اصلی توسط babibab نمایش پست اصلی
    سلام من تازه یه جفت فیشر خریدم که صاحبش میگه مولد هستن و لونه پلاستیکی مرغ عشق واسشون گذاشته
    الان هر دوتا مرتب میرن تو لونه ایا میخوان تخم گذاری کنن چه ویتامینهایی براشون لازمه که بگیرم
    سلام بله اگه نر و ماده باشند اقدام به جفت گیری میکنند و زمان جفتگیری باید طولانی باشه در غیر این صورت نر و ماده نیستن . درباره تغذیه در سایت مطالب زیاد گذاشتیم و در پست بالا توضیحاتی دادم

5. Top | #1735

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    نوشته اصلی توسط yellow نمایش پست اصلی
    سلام خدمت همه رفقا
    واسه کوتوله هام مقداری برگ نخل گذاشتم که کمی استفاده کردند
    مقداری هم کاغذ خورد شده گذاشتم
    اما مشکل اینه که همش کاغذ کف قفس رو پاره پاره می کنند و من موندم
    کاغذ یا وسیله دیگه کم دارند واسه لونه
    یا اینکه اصولا به این کار علاقه دارند
    ایا این نشونه ای واسه تخم گذاری یا .. چیز دیگست یا خیر؟
    Guests can not see images in the messages. Please register in the forum by clicking here.
    سوال بعدی اینکه پرنده های من بسیار پر جنب و جوش و پر سو صدا و شیطونند اما غذاشون خیلی کمه
    جالب اینه که کنارشون مرغ عشق و قناری هم هست اما غذاشون از مرغ عشق کمتر نباشه بیشتر هم نیست
    با توجه به شادابی و نشاطشون سوال واسم شد که کلا پرنده ای کم غذاست یا باید نگران باشم؟
    سلام ملاک ما جفتگیری طولانی مدته یعنی 3 دقیق به بالا . اینها با هر چیزی که در قفس باشه سر و کله میزنن اما من جفتهایی داشتم که اصلا حتی یک پوست ارزن هم داخلش نبوده و جوجه هم دادن ولی برایشان وسیله لانه سازی رو قرار بدهید که حس خوبی داشته باشند

3 کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali123 (05-07-2016), babibab (05-08-2016), yellow (05-07-2016)

6. Top | #1736

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    با عرض سلام همین کوتوله ها رو که بحثشون کردم با اینکه لونه دارن ولی رفته کف قفس تخم گذاشته الان فعلا تخم عوض کردم به نظرتون چیکار کنم؟؟
    میخوام بزارمش زیر فیشرام به نظرتون درمیارن جوجه رو بزرگ میکنن ؟؟
    ممکنه تخم بعدا از لانه به بیرون پرت کردن شما تخم زیر فیشرها بگذارید اگه در بیاد حتما بزرگ میکنن

7. Top | #1737

شماره عضویت
    609
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر ها
    0
    تشکر شده 70 بار در 43 ارسال
    خیلی ممنون از جوابتون وسطای کار که تخما میشکنه اون میتونه دلیلش بد وارد شدن نر داخل لونه باشه؟؟مثلا از پنج تا تخم دو سه تاش میشکنه یه هفته مونده به دراومدنشون
    یه سوالمم اینکه من منتظر شدم فیشرام تخم اول بزارن بعد تخم بزارم زیرشون که سه روز طول کشید تو این سه روز تخم خراب نمیشه که؟؟
    و تو این مدت اب بزارم اب تنی کنن یا فقط هفته ی اخر بزارم؟؟

کاربر مقابل از muda عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

babibab (05-08-2016)

8. Top | #1738

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    خیلی ممنون از جوابتون وسطای کار که تخما میشکنه اون میتونه دلیلش بد وارد شدن نر داخل لونه باشه؟؟مثلا از پنج تا تخم دو سه تاش میشکنه یه هفته مونده به دراومدنشون
    یه سوالمم اینکه من منتظر شدم فیشرام تخم اول بزارن بعد تخم بزارم زیرشون که سه روز طول کشید تو این سه روز تخم خراب نمیشه که؟؟
    و تو این مدت اب بزارم اب تنی کنن یا فقط هفته ی اخر بزارم؟؟
    نه تخم به این راحتی نمیشکنه بیشتر خودشون میشکنن شما جفتگیری طولانی مدت از اینها دیده اید تخم در سه روز خراب میشه بلکه دما محیط بالا باشه سالم بمونه که بعید میدونم من جای شما باشم این جفت به مدت 3 ماه بیخیال جوجه گرفتن میشم و در این مدت فقط تقویت میکنم حدودا اول پاییز که سرد میشه و بخاری ها روشن میشوند لانه رو میگذارم و یه قابلمه اب رویش و اونوقت جوجه میگیرم . درباره ابتنی قبلا هم نوشتم کلا از ظروف پلاستیکی مرسوم استفاده نکنید ظرفهای لعابی ابی یا همین کاسه های ماست خوری بگذارید هم اب میخورند و هر وقت خودشون بخوان ابتنی میکنن و خیلی راحت روزی 2 بار هم اب عوض کنید

9. Top | #1739

شماره عضویت
    855
    عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    18
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال .
    نوشته اصلی توسط admin نمایش پست اصلی
    سلام بله اگه نر و ماده باشند اقدام به جفت گیری میکنند و زمان جفتگیری باید طولانی باشه در غیر این صورت نر و ماده نیستن . درباره تغذیه در سایت مطالب زیاد گذاشتیم و در پست بالا توضیحاتی دادم
    سلام ادمین عزیز امروز یک تخم گذاشتن چند روز طول میکشه تا همه تخمها رو بزارن
    چند روز یکبار ماده تخم میزاره چه ویتامینهایی لازمه براشون بگیرم ممنون از شما منتظر جوابم

10. Top | #1740

شماره عضویت
    1
    عنوان کاربر
    مدیر کل انجمن
    میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر ها
    2,718
    نوشته اصلی توسط babibab نمایش پست اصلی
    سلام ادمین عزیز امروز یک تخم گذاشتن چند روز طول میکشه تا همه تخمها رو بزارن
    چند روز یکبار ماده تخم میزاره چه ویتامینهایی لازمه براشون بگیرم ممنون از شما منتظر جوابم
    سلام دوست عزیزم پیشنهاد من اینه که اصلا به اینکه چند تخم میزارن یا کی دقت و توجه نکنید بلکه فقط تقویت و خوراک خوب بدهید و حدودا سه هفته بعد جوجه ها بیرون میایند و حدودا هر یک روز در میان تخم یا ممکنه هر دو یا سه روز باشه بستگی داره ولی شما جفت به حال خود بگذارید و استرس وارد نکنید

کاربر مقابل از admin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

babibab (05-08-2016)

صفحه 174 از 186 نخستنخست ... 74124164172173174175176184 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع